Zadanie próbne

Zadanie próbne

W marcu tego roku ukazała się wspaniała płyta pewnego brytyjskiego zespołu. W tekście PROLOGU podpowiedź. 

Podajcie tytuł płyty i nazwę zespołu.

 

Pytanie próbne ma na celu sprawdzenie poprawności logownia i udzialania odpowiedzi. Aby właczyła się opcja komentowania, należy być zalogowanym. Komentarze będą zamieszczane/akceptowane raz dziennie.

 

Koniecznie to przeczytajcie!

Witajcie Gracze!

Mamy ... zespołów i ponad ... graczy!

Gra startuje już po raz 14-ty, ale warto przypomnieć najważniejsze zasady i wyjaśnić kilka niejasności.

W tym roku pytania pojawiają się 1 kwietnia oraz w każdy piątek o 19.00. Można udzielać odpowiedzi do 22.00 o ile w pytaniu nie podano innego terminu.

Przede wszystkim warto wcześniej zrobić próbę logowania i odpowiedzi na pytanie próbne o czadnice :). Chodzi o to, by nie tracić czasu na rozwiązywanie problemów technicznych podczas cennych sekund po 19.00 :).

Każdy członek zespołu może założyć odrębne konto na stronie, ważne by w rubryce "Użytkownik" wpisanć np. swoje imię, a w rubryce NAZWA była wpisana nazwa zespołu. Logując się wpisujecie wtedy "nazwę użytkownika", czyli np. imię, a wyświetla się nazwa zespołu. Dzięki temu będzie łatwiej Wam udzielać odpowiedzi, nawet jeśli nie jesteście fizycznie obok siebie. Jest to bardzo ważne, bo udzielacie odpowiedzi jako ZESPÓŁ, czyli ma się wyświetlić w punkcie komentarze nazwa zespołu. Ze względu na trole internetowe, każda rejestracja nowego użytkownika wymaga naszej akceptacji. Jutro już może być za późno na rejestrację i czekanie na akceptację admina. W zakładce dokumenty są odnośniki do historii miasta i huty szkła.  

Przeczytajcie oczywiście artykuł: Jak zagrać?   Jest tam wiele odpowiedzi na pytania.

W tym roku przed Wami 5 zadań, osiem opowiadań i pasjonujący etap uliczny. Już 1 kwietnia urodziny Miasta i start Gry!

 

Powodzenia

 

Zadanie II

 

Sprawa staje się coraz bardziej zagmatwana. Czy za morderstwem stoi opozycja? A może jakieś ciemne siły kryją się w zakamarkach Gostynia. Tak czy inaczej, musicie znać rzeczywistość roku 1973.  A szczególnie Gostynia. Podajcie jak dziś nazywają się ulice wymieniane w opowiadaniach:

Juliana Marchlewskiego

Feliksa Dzierżyńskiego

Polskiej Partii Robotniczej

Zjednoczonego Ruchu Ludowego

1-maja

Małgorzaty Fornalskiej

Karola Świerczewskiego

 

Liczą się odpowiedzi mające przynajmniej 5 poprawnych nazw. 

 

Czas na udzielenie odpowiedzi: do godziny 22.00. Wyniki jutro!

Zadanie I

Przeczytaliście pewnie już pierwsze odpowiadania.

W pracy operacyjnej śledczego nalezy dokładnie poznać środowisko zamordowanego. W jakim hotelu zatrzymał się Roman Plowczyk? Podajcie już dziś jego nazwę i ulicę (dzisiejszą nazwę). Czas do godziny 22.00

A za dodatkowy punkt: przyslijcie teraźniejsze WYKONANE OSOBIŚCIE  zdjęcie tego hotelu z jednym z graczy. Czas: do niedzieli godz. 20.00

Pamiętajcie liczy się OSTATNIA odpowiedź, więc jeżeli najpierw podacie prawidłową, a potem błędną, macie zero punktów :(.

Zadanie III

Akcja opowiadania działa się na terenie gostyńskiej Fary. Wydaje nam się, że wiele spraw w tej historii wiązać się będzie z tym kościołem.

Ale przed Wami pytanie wymagające poszukiwań w internecie. Oto tajemnicze dziury w cegłach gostyńskiej fary. Jest ich około 200! Odpowiedźcie jakie było ich przeznaczenie?

Kiedyś sądzono, że za pokutę grzesznicy musieli godzinami "wiercić" palcem w murze. Potem wysunięto teorię, że może to od ostrzału. Obie teorie są błędne :). Poszukajcie tej, która pośrednio wiąże się ze świętem Wielkanocy. 

Powodzenia!

Aha: zadania na weekend. Każde po 5 pkt. Czas: do 20.00 w niedzielę.

Uwaga! Prośba: Odpowiedzi na zadania dodatkowe wysyłajcie dopiero po zakończeniu starcia piątkowego, czyli po 22.00. Ułatwi to nam uniknięcie problemów podczas upubliczniania komentarzy.

1. Czyj to grób i czym zasłużyła się pochowana pod nim osoba (uzasadnienie wypisane na tablicy nagrobnej)?

2. Na murze fary znajduje się wyryty napis Ƨawar. Podajcie datę, która się pod nim znajduje. Przy okazji polecamy zabawę w znajdowanie wyrytych napisów na cegłach fary. Są nawet z XVI wieku! 

Z  drugiej strony... odwrócona litera S, ma różne znaczenia. Hmmm.. Kolejna zagadka - tym razem chyba nadal nierozwiązana.:)

Słońca i miłej zabawy!