Odpowiedzi IV

 

„(…) od strony torów kolejowych naparły na nich nowe jednostki „granatowych”, dowiezione specjalnie samochodami. W ogólnym rozgardiaszu z tłumu uciekających, opanowanych dodatkowo rozgoryczeniem i bezsilną wściekłością na ówczesną, sanacyjną „sprawiedliwość” zaczęły padać wyrywane z bruku kamienie. „Przy okazji” obrzucono okna wystawowe kilkunastu sklepów co zamożniejszych mieszczan gostyńskich, usytuowanych przy ul. Kolejowej i św. Ducha (dziś 1 Maja). Po obu stronach walczących było wielu rannych, jednakże ich dokładnej liczby nie udało się ustalić.” Ewa Czub - Demonstracja bezrobotnych w Gostyniu w 1936 roku

Chodzi oczywiście o wspomniane już wcześniej  wystąpieniach bezrobotnych 3 luty 1936

 

Na dole produktu jest grawer w postaci takiej literki U/podkowy/odwróconej omegi – to symbol firmy, natomiast 40 oznacza nr huty. Kiedyś G w rombie/kwadracie. Zaliczaliśmy nawet tylko określenie symbolu firmy.

Wyniki poniżej.

 

Robi się bardzo ciekawie. Po za pierwszą dziesiątką trzy zespoły, które zwyciężały w poprzednich grach! Ale ostatnie pytanie może zadycydować. No i do końca nie wiadomo, ile zespołów znajdzie się w finale ulicznym. 10 na pewno, ale zdażały się Gry, kiedy tych zespołów było nawet 14! Do boju! :) Wszak za najszybszą odpowiedź można uzyskać aż 30 puktów!

 

 

You have no rights to post comments

Related Articles