Zadanie próbne

Sytuacja w kraju robi się napięta. Stan niepewności przenosi się na ulice. W Warszawie ponoć słychać już strzały na ulicach... Sytuacja rządu RP nie jest silna. Podajcie ile było rządów RP w czasie od odzyskania niepodległości w 1918 do przewrotu majowego.

 

 

Pytanie próbne ma na celu sprawdzenie poprawności logownia i udzialania odpowiedzi. Aby właczyła się opcja komentowania, należy być zalogowanym. Komentarze będą zamieszczane/akceptowane raz dziennie.

 

Koniecznie to przeczytajcie!

Witajcie Gracze!

 

Gra startuje już po raz 15-ty, ale warto przypomnieć najważniejsze zasady i wyjaśnić kilka niejasności.

W tym roku (ze względu na święta) pytania pojawią się od 5 kwietnia i w kolejne cztery piątki o 19.00. Można udzielać odpowiedzi do 22.00 o ile w pytaniu nie podano innego terminu.

Przede wszystkim warto wcześniej zrobić próbę logowania i odpowiedzi na pytanie próbne o czadnice :). Chodzi o to, by nie tracić czasu na rozwiązywanie problemów technicznych podczas cennych sekund po 19.00 :).

Każdy członek zespołu może założyć odrębne konto na stronie, ważne by w rubryce "Użytkownik" wpisanć np. swoje imię, a w rubryce NAZWA była wpisana nazwa zespołu. Logując się wpisujecie wtedy "nazwę użytkownika", czyli np. imię, a wyświetla się nazwa zespołu. Dzięki temu będzie łatwiej Wam udzielać odpowiedzi, nawet jeśli nie jesteście fizycznie obok siebie. Jest to bardzo ważne, bo udzielacie odpowiedzi jako ZESPÓŁ, czyli ma się wyświetlić w punkcie komentarze nazwa zespołu. Ze względu na trole internetowe, każda rejestracja nowego użytkownika wymaga naszej akceptacji. Jutro już może być za późno na rejestrację i czekanie na akceptację admina. W zakładce dokumenty są odnośniki do historii miasta i huty szkła.  

Przeczytajcie oczywiście artykuł: Jak zagrać?   Jest tam wiele odpowiedzi na pytania.

W tym roku przed Wami 5 zadań, pięć opowiadań i pasjonujący etap uliczny. Już 1 kwietnia urodziny Miasta, a my (ze względu na święta) startujemy cztery dni później!

 

Powodzenia

 

Zadanie II

 

Dziś pytanie wyjątkowo proste: dlaczego gostyński deptak przyjął nazwę Świętego Ducha?

No i drugie pytanie (dodatkowe) Józef Kudłacz

to postać wymyślona, ale spróbujcie podać nazwisko jednego radnego, który w okresie międzywojennym zaczynając w NPR ostatecznie stanął po stronie Piłsudskiego i jego BBWR.Tu może się przydać pozycja: Gostyński samorząd, praca zbiorowa pod red. Roberta Czuba i Macieja Kretkowskiego, Gostyń  2010 lub artykuł pod linkiem:TU!

Tym razem pytanie dodatkowe również punktowane inaczej:

pierwsze pięć zespołów: 5pkt

kolejne pięć: 4 pkt

następne pięć: 3 pkt

itd

Czyli najpierw szybko odpowiadacie na pytanie pierwsze. A potem już nie aż w takim tempie :) odpowiadacie na pytanie drugie. Nie muszą być obie odpowiedzi w jednym komentarzu.

Czas odpowiedzi na oba pytania: dzis do 22.00!
Powodzenia!!!

 

 

 

Zadanie I

Podajcie gdzie znajdowała się oberża, w której toczyła się rozmowa w PROLOGU. Należy podać ówczesną nazwę.
. Czas do godziny 22.00

A za dodatkowy punkt: przyslijcie teraźniejsze WYKONANE OSOBIŚCIE  zdjęcie tego hotelu z jednym z graczy. Czas: do niedzieli godz. 20.00

Pamiętajcie liczy się OSTATNIA odpowiedź, więc jeżeli najpierw podacie prawidłową, a potem błędną, macie zero punktów :(.

Zadanie III

Gostyń w latach międzywojnia miał kilku wyjątkowych działaczy. Na zdjęciu dom jednego z nich. Podajcie jego imię i nazwisko oraz  jaką pełnił on rolę oraz (to za dodatkowe punktu na jutro) dzisiejszy adres tego domu.