Zadanie V

Zadanie V

W wypowiedzi księdza Karski zauważył kilka nieścisłości. Podajcie dwie. Tylko dwie! Nie zgadujemy! 😊.

Program „Punkt Plus”: Napisz na początku postu „P+” (chodzi o to, by odróżniał się od właściwej odpowiedzi na czas) i wpisz dodatkową nieścisłość w wypowiedzi duchownego.

Zadanie IV

Zadanie IV

Zdjęcie, które znaleziono przy zwłokach przedstawia tajemniczy ciąg znaków na drewnianej powierzchni. Gdzie się znajduje?W jakim obiekcie? Co to za miejsce? Pierwsza podpowiedź o 20.30.

Program „Punkt Plus”. Napisz na początku postu „P+” (chodzi o to, by odróżniał się od właściwej odpowiedzi na czas) za kreatywne rozszyfrowanie tego ciągu znaków i wyjaśnienie co wówczas określano mianem "ubikacja"?

 

Uwaga podpowiedź: Informacji szukaj na OSTATNICH stronach "Smaku błękitu". W przypadku wyjaśnienia słowa "ubikacja" uznajemy 2pkt tylko jeżeli zespół dał kreatywne wyłumaczenie ciągu znaków.

 

Zadanie II

Zadanie II

Wydaje się, że budynek przy którym wydarzyło się morderstwo odegra dużą rolę w naszej zagadce. Trzeba więc dokładnie go obejrzeć i przeanalizować. Podajcie nazwę ulicy, przy której mieścił się wspomniany w opowiadaniu hotel.

Uwaga! Zespoły, w których znajduje się przynajmniej jeden Gostynianin (urodzony lub zamieszkały) muszą podać też nr budynku. :). Ot, takie zrównanie szans!

 

Uwaga 2! Wprowadzamy program Punkt Plus! :)

Za dodatkowy punkt, nie na czas :)

Podajcie na której wieżyczce stojąc przed budynkiem znajduje się data. Od strony dworca (lewej) czy centrum (prawej)?  

Zadanie III

Zadanie III

Dziś pytanie bardzo trudne:
Który z gości hotelu na pewno skłamał i na czym polegało jego kłamstwo? Podajcie jeden przykład – to na czas.

Uwaga! Pamiętajcie o zasadach. Nie warto podawać kilku domysłów, bo liczy się tylko pierwszy. W przypadku kilku postów, liczy się tylko ostatni. Czyli: zespół odpowie prawidłowo jako pierwszy (20 pkt) podając prawidłową odpowiedź, a później poda jako siódmy złą odpowiedź - otrzymuje zero punktów. Zgadywaniu mówimy zdecydowane NIE :P. Tu chodzi o morderstwo! Trzeba być pewnym, bo można posłać niewinną osobę katu!

Program "Punkt Plus":  Jeżeli chcecie dodatkowe dwa punkty musicie podać drugi przykład (może być dodany później do jutra godz. 20.00).Uwaga: Napisz na początku postu „P+” (chodzi o to, by odróżniał się od właściwej odpowiedzi na czas)

"Program Plus Plus" (a co tam!): kolejny punkt za wyjaśnienie, jak wykonywano karę śmierci w zaborze pruskim?

Zadanie I

Zadanie I

Wchodzimy w świat magii... Może nawet czarnej magii... Musicie poznać największego maga tego okresu... O kim mowa?

X urodził się w 1875 roku. Miał bardzo surowego ojca, jednego z fanatycznych przywódców odłamu braci plymuckich. Nasz bohater nazywał ten okres: „dzieciństwo w piekle”.
Podczas studiów na Uniwersytecie Cambridge dużo czytał, a nawet pisał własne poematy, powieści i inne publikacje. Rozwijał też swoje zainteresowania związane z grą w szachy i wspinaczką górską.
Wkrótce zaangażował się w działalność polityczną i został członkiem Kościoła Celtyckiego. Niebawem zmienił swoje imię co symbolizowało jego przemianę duchową, a także było sprzeciwem przeciwko imieniu, jakie nadał mu ojciec.
W 1898 związał się z Hermetycznym (…). Ze względu na nieporozumienia w Zakonie, opuścił go i podróżował po świecie, brał udział w nieudanej wyprawie na K2.
Po ślubie z siostrą przyjaciela, w lutym 1904 wyjechał z nią w podróż do Kairu. Tam też spisał swoje największe dzieło.
W późniejszym okresie X zmienił swoje imię magiczne na „……..”. Całkowicie zerwał kontakty z Zakonem (……..), zaś założył swój własny Zakon (……..).
Po pierwszej wojnie światowej tułał się po wielu krajach Europy. Za swe działania wydalony m.in. z Włoch i Francji.
Podczas procesu w Anglii, który X wytoczył pewnej aktorce za oskarżenia, że zajmuje się czarną magią (proces ten przegrał), sędzia stwierdził, że jeszcze nigdy nie słuchał rzeczy równie przerażających, odrażających i bluźnierczych, jak te, które padły z ust X.
W ostatnich latach życia poświęcił się spisywaniu doświadczeń magicznych i tworzeniem kart Tarota.
Zmarł w 1947 roku.