Jak zagrać?

DSC 1039

Startujemy w tym roku wyjątkowo 5 kwietnia 2024. Przez  kolejne piątki kwietnia  o 19.00 w zakładce ZADANIA uaktywnią się pytania, na które zespoły (od 2 do 5 osób) odpowiadają w formie komentarzy (opcja pozwalająca zamieszczać komentarze pojawia się po zalogowaniu). Im szybciej tym więcej punktów. Natomiast od 4 KWIETNIA, w każdy czwartek o 17.00 pojawiać się będą opowieści stanowiące fabułę Gry. Najlepsze zespoły staną do walki w etapie ulicznym 17 maja 2024 roku. Nie będzie to bieg na czas! Wygrywa zespół, który najlepiej rozwiąże zagadkę. Zobaczcie prezentacje z poprzednich Gier. W razie niejasności można pytać mailowo, telefonicznie, skypowo lub fejsbukowo. W 2024 roku nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2500 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA.

Uwaga zgłoszenie należy pobrać ze strony i nadesłać wypełniony lub też wypełnić formularz zgłoszenia na stronie podając dane:

- nazwa zespołu;

- nazwiska członków zespołu;

- ilość osób  niepełnoletnich.

Jak grać?
W wielkim skrócie: na wesoło :)
A szerzej? Zacznijmy od etapu internetowego.
Należy utworzyć drużynę składającą się od 2 do 5 osób. Wiek, płeć, zamieszkanie - to wszystko nie ma znaczenia. Drużyna musi mieć nazwę! Wysłać wypełniony formularz na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wystartować 5 kwietnia. Trzeba też zalogować się na stronie jako zespół tworząc konto użytkownika. To bardzo ważne.
Czy to zabawa dla historyków i pasjonatów historii?
Nie potrzebna jest wielka wiedza historyczna. Od tego jest internet i książki. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać :). Gra ma na celu przeniesienie Was w wymyślony świat, który jednak dzieje się w określonej rzeczywistości opartej na historycznych przekazach. Wszystko to MOGŁO SIĘ ZDARZYĆ i to właśnie tu, w Gostyniu.
Czyli jest 5 kwietnia i...?
W każdy piatek kwietnia o 19.00 pojawiać się będzie pytanie. Zespoły (zalogowane) odpowiadają w komentarzach. Im szybciej nastąpi odpowiedź, tym więcej punktów. Czyli np. jeżeli startuje 30 zespołów to za pierwszą odpowiedź 30 pkt, za drugą 29 i tak dalej. Ale uwaga: zawsze liczy się PEŁNA ODPOWIEDŹ, a w przypadku różnych merytorycznie odpowiedzi LICZY SIĘ OSTATNIA. Na przykład należało podać dokładną datę założenia Gostynia i zespół X jako pierwszy podał odpowiedź, ale tylko rok 1278. Dopiero po 10 minutach, jako szósty uzupełnił odpowiedź o dzień i miesiąc - liczy mu się więc miejsce szóste. Zespół Y podał jako drugi dobrą odpowiedź 1 kwietnia 1278, ale potem poprawił na 3 maja 1278, a po pół godzinie jako dziesiąty podał znów poprawną datę, to wówczas liczy mu się miejsce dziesiąte. To nie jest skomplikowane.
W komentarzach? To każdy widzi to, co napisał jego poprzednik!
Komentarze pojawiają się dopiero po czasie wskazanym na odpowiedź. Najczęsciej po dwóch godzinach. Wtedy też ogłaszana jest punktacja, a każda drużyna może sprawdzić, czy otrzymała prawidłową liczbę punktów.
Czy to trudne?
Nie, ale zawsze zamieszczamy tzw. pytanie próbne, gdzie można spróbować, czy poprawnie się logujemy i możemy dodawac komentarze.
Są też opowieści. Co to?
W piątki pojawiać się będą krótkie opowieści wyjaśniające fabułę Gry. Poznamy postacie występujące, kwestie związane z zagadką. wskazówki itp. Czasami w sobotnich zadaniach, pojawia się pytanie związane z piątkową opowieścią.
A etap uliczny?
Do etapu ulicznego wchodzi OKOŁO dziesięciu najlepszych drużyn. Odbędzie się on 25 maja.
I wtedy biega się ulicami miasta, która drużyna pierwsza zdobędzie...
Nie! Nie biega się! Nie ma potrzeby biegania, czasu jest dużo. Każdy zespół otrzymuje Kartę Gry ze wskazówka miejsc gdzie znajdują się Agenci. Należy rozszyfrować i odnaleźć ich. Na miejscu przekazują Wam określone INFORMACJE, które pomagają zrozumieć fabułę i rozwiązać zagadkę. Czasami są to mrożące krew w żyłach miejsca. Zwycięża nie ten zespół, który odnajdzie wszystkie miejsca (nie jest to konieczne) czy zrobi to najszybciej, ale ten, który najlepiej rozwiąże zagadkę. Każdy zespół oprócz Karty Gry otrzymuje Kartę Rozwiązania, gdzie członkowie wyjaśniają jak, ich zdaniem wygląda uzupełnienie łamigłówki. Na przykład: kto jest zdrajcą, kto szpiegiem, kto zabójcą, kto jest niewinny a kto współpracownikiem tajnych służb. To wszystko zależy od fabuły Gry.
A nagrodą jest...
Wspaniała zabawa przede wszystkim! Ale także megapizza, karnety na basen, kręgielnie, bilety do kina, upominki, gadżety a przede wszystkim voucher podróżny Agencji Turystycznej MOANA na 2500 złotych!
Dla kogo jest Gostyńska Gra Miejska?
Zauważamy, że przeważają obecnie rodziny, grupy studenckie albo po prostu paczki dobrych znajomych, dla których to fajna forma spędzenia sobotniego popołudnia. Raczej uczniowie szkół podstawowych nie poradzą sobie z rozwiązaniem zagadki w etapie ulicznym. Są jednak dobrze obeznani z "wujkiem google" i mogą startować w etapie internetowym.
No to powodzenia!
Można zadawać pytania w formie komentarzy. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

You have no rights to post comments

Related Articles