Zespoły

Zespoły w 2021 roku:

Patodetektywi

Lamparty

Ino Rojbry

Adi Team

EXTRA 4

Seniority

Tropiciele tajemnic 2

Gdańskie Szerloki

Dodosy

Gracze

EKA

MAK

Trole Bojowe

Łowcy nagród

Kobra

Robsonowie

Kooperacja polsko-słowacka

Załoga G

Kopuła

 

 

Jak zagrać?

DSC 1039

Startujemy w tym roku 1 KWIETNIA (URODZINY MIASTA) 2021. Od tego dnia, przez pięć kolejnych sobót o 17.00 w zakładce ZADANIA 2021 uaktywnią się pytania, na które zespoły (od 2 do 5 osób) odpowiadają w formie komentarzy (opcja pozwalająca zamieszczać komentarze pojawia się po zalogowaniu). Im szybciej tym więcej punktów. Natomiast od 2 KWIETNIA , w każdy piątek o 17.00 pojawiać się będą opowieści stanowiące fabułę Gry. Najlepsze zespoły staną do walki w etapie ulicznym 12 CZERWCA 2021 roku. Nie będzie to bieg na czas! Wygrywa zespół, który najlepiej rozwiąże zagadkę. Zobaczcie prezentacje z poprzednich Gier. W razie niejasności można pytać mailowo, telefonicznie, skypowo lub fejsbukowo. W 2021 roku nagrodą główną dla zwycięskiego zespołu jest voucher (czek podróżny) o wartości 2000 zł do wykorzystania w Agencji Turystycznej MOANA.

Uwaga zgłoszenie należy pobrać ze strony i nadesłać wypełniony lub też wypełnić formularz zgłoszenia na stronie podając dane:

- nazwa zespołu;

- nazwiska członków zespołu;

- ilość osób  niepełnoletnich.

Jak grać?
W wielkim skrócie: na wesoło :)
A szerzej? Zacznijmy od etapu internetowego.
Należy utworzyć drużynę składającą się od 2 do 5 osób. Wiek, płeć, zamieszkanie - to wszystko nie ma znaczenia. Drużyna musi mieć nazwę! Wysłać wypełniony formularz na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i wystartować 31 marca. Trzeba też zalogować się na stronie jako zespół tworząc konto użytkownika. To bardzo ważne.
Czy to zabawa dla historyków i pasjonatów historii?
Nie potrzebna jest wielka wiedza historyczna. Od tego jest internet i książki. Trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać :). Gra ma na celu przeniesienie Was w wymyślony świat, który jednak dzieje się w określonej rzeczywistości opartej na historycznych przekazach. Wszystko to MOGŁO SIĘ ZDARZYĆ i to właśnie tu, w Gostyniu.
Czyli jest 1 kwietnia i...?
1 kwietnia oraz w każdą sobotę kwietnia o 17.00 pojawiać się będzie pytanie. Zespoły (zalogowane) odpowiadają w komentarzach. Im szybciej nastąpi odpowiedź, tym więcej punktów. Czyli np. jeżeli startuje 30 zespołów to za pierwszą odpowiedź 30 pkt, za drugą 29 i tak dalej. Ale uwaga: zawsze liczy się PEŁNA ODPOWIEDŹ, a w przypadku różnych merytorycznie odpowiedzi LICZY SIĘ OSTATNIA. Na przykład należało podać dokładną datę założenia Gostynia i zespół X jako pierwszy podał odpowiedź, ale tylko rok 1278. Dopiero po 10 minutach, jako szósty uzupełnił odpowiedź o dzień i miesiąc - liczy mu się więc miejsce szóste. Zespół Y podał jako drugi dobrą odpowiedź 1 kwietnia 1278, ale potem poprawił na 3 maja 1278, a po pół godzinie jako dziesiąty podał znów poprawną datę, to wówczas liczy mu się miejsce dziesiąte. To nie jest skomplikowane.
W komentarzach? To każdy widzi to, co napisał jego poprzednik!
Komentarze pojawiają się dopiero po czasie wskazanym na odpowiedź. Najczęsciej po dwóch godzinach. Wtedy też ogłaszana jest punktacja, a każda drużyna może sprawdzić, czy otrzymała prawidłową liczbę punktów.
Czy to trudne?
Nie, ale zawsze zamieszczamy tzw. pytanie próbne, gdzie można spróbować, czy poprawnie się logujemy i możemy dodawac komentarze.
Są też opowieści. Co to?
W piątki pojawiać się będą krótkie opowieści wyjaśniające fabułę Gry. Poznamy postacie występujące, kwestie związane z zagadką. wskazówki itp. Czasami w sobotnich zadaniach, pojawia się pytanie związane z piątkową opowieścią.
A etap uliczny?
Do etapu ulicznego wchodzi OKOŁO dziesięciu najlepszych drużyn. Odbędzie się on prawdopodobnie w drugą sobotę maja.
I wtedy biega się ulicami miasta, która drużyna pierwsza zdobędzie...
Nie! Nie biega się! Nie ma potrzeby biegania, czasu jest dużo. Każdy zespół otrzymuje Kartę Gry ze wskazówka miejsc gdzie znajdują się Agenci. Należy rozszyfrować i odnaleźć ich. Na miejscu przekazują Wam określone INFORMACJE, które pomagają zrozumieć fabułę i rozwiązać zagadkę. Czasami są to mrożące krew w żyłach miejsca. Zwycięża nie ten zespół, który odnajdzie wszystkie miejsca (nie jest to konieczne) czy zrobi to najszybciej, ale ten, który najlepiej rozwiąże zagadkę. Każdy zespół oprócz Karty Gry otrzymuje Kartę Rozwiązania, gdzie członkowie wyjaśniają jak, ich zdaniem wygląda uzupełnienie łamigłówki. Na przykład: kto jest zdrajcą, kto szpiegiem, kto zabójcą, kto jest niewinny a kto współpracownikiem tajnych służb. To wszystko zależy od fabuły Gry.
A nagrodą jest...
Wspaniała zabawa przede wszystkim! Ale także megapizza, karnety na basen, kręgielnie, bilety do kina, upominki, gadżety a przede wszystkim voucher podróżny Agencji Turystycznej MOANA na 2000 złotych!
Dla kogo jest Gostyńska Gra Miejska?
Zauważamy, że przeważają obecnie rodziny, grupy studenckie albo po prostu paczki dobrych znajomych, dla których to fajna forma spędzenia sobotniego popołudnia. Raczej uczniowie szkół podstawowych nie poradzą sobie z rozwiązaniem zagadki w etapie ulicznym. Są jednak dobrze obeznani z "wujkiem google" i mogą startować w etapie internetowym.
No to powodzenia!
Można zadawać pytania w formie komentarzy. Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie!

Regulamin

 

GOSTYŃSKA GRA MIEJSKA
REGULAMIN

§ 1. Organizatorzy
Organizatorem Gostyńskiej Gry Miejskiej (zwanej dalej „Grą”), rozgrywanej w kwietniu i maju br. na terenie Gostynia jest Fundacja „Miejsce Moje”.
§ 2. Zasady Gry
1. Uczestnicy tworzą zespoły 2-5 osobowe i przyjmują nazwę. Rejestracja odbywa się poprzez zgłoszenie mailowe i zarejestrowanie na stronie www.gramiejska.net.pl pod nickiem (loginem) zespołu w terminie do 30 marca. Druk zgłoszenia można pobrać z podanej strony.
2. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w etapie ulicznym Gry. W każdym zespole powinna być przynajmniej jedna osoba pełnoletnia. Organizatorzy nie zapewniają opieki osobom niepełnoletnim uczestniczącym w Grze.
3. Pierwszy etap (internetowy) polegać będzie na rozwiązaniu pięciu zadań. Odpowiedzi udzielane będą w formie komentarzy na stronie internetowej www.gramiejska.net.pl. Liczba przyznanych punktów zależy od tego jak szybko udzielona zostanie odpowiedź. Zespoły (minimum 10), które otrzymają największa liczbę punktów przechodzą do etapu ulicznego.
4. Drugi etap (uliczny) odbędzie się w maju i polegać będzie na wykorzystaniu w praktyce pozyskanej wiedzy. Głównym celem tego etapu jest wykonanie zadania przedstawionego w Karcie Gry. W przypadku wykonaniu na tym samym poziomie zadania w etapie ulicznym, decyduje miejsce zajęte przez Zespoły w etapie internetowym. Czas trwania etapu ulicznego zostanie określony podczas startu.
5. Każdy zespół, który zakwalifikuje się do Etapu II (ulicznego) otrzyma od koordynatora Kartę do Gry oraz identyfikator. Kolejność wykonywania zadań na trasie Gry jest dowolna. Zespół nie może się rozdzielić. Osoby (Agenci) na trasie udzielają odpowiedzi po okazaniu Karty do Gry i identyfikatora.

6. Za udział w Grze nie pobiera się opłat. Każdy uczestnik jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków.
7. Na trasie Gry należy poruszać się wyłącznie pieszo. Wolno wykorzystać wszelkie źródła informacji, również elektroniczne (słowniki, wikipedia, encyklopedie on-line).
8. Organizator nie zapewnia opieki medycznej osobom uczestniczącym w Grze i nie odpowiada również za bezpieczeństwo osób w niej uczestniczących. Organizatorzy Gry aranżują punkty kontrolne w określonych punktach miasta, w związku z czym ponoszą odpowiedzialność tylko za działania podejmowane w ramach konkretnych działań w tych miejscach. Gra toczy się w normalnym ruchu miejskim, w którym uczestnicy poruszają się na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności.
9. Po złożeniu zgłoszenia do udziału w Grze oraz odbiorze Karty do Gry uczestnik wyraża zgodę na:
- wzięcie udziału w Grze na warunkach określonych w niniejszym regulaminie;
- przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych uczestnika w zakresie niezbędnym dla przeprowadzenia Gry (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych; Dz. U. nr 133 poz. 883 ze zm.).
- opublikowanie na łamach prasy, w mediach oraz na stronach internetowych Organizatora oraz innych podmiotów związanych z organizacją Gry, informacji, zdjęć oraz nagrań z Gry.
9. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) Organizator wskazuj, że:
a) Administratorem danych osobowych jest Fundacja Miejsce Moje, Gostyń, ul. Parkowa 1a
b) Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie zgody wyrażonej w celu udziału w Gostyńskiej Grze Miejskiej. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
c) Dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane oraz zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy.
d) Istnieje prawo żądania dostępu do treści swoich danych osobowych oraz uzyskania ich kopii, prawo do sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, cofnięcia wyrażonej wcześniej zgody, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi.
e) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak niezbędne by wziąć udział w Gostyńskiej Grze Miejskiej.
f) Zbierane i przetwarzane dane osobowe nie są poddane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Dane nie są przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
10. Nagrody zostaną wręczone podczas Finału Gry. Nagrodą główną jest wyjazd do voucher podróżny o wartości 2000 zł.

 

pieszo. Wolno zastosować wszelkie źródła informacji, również elektroniczne (słowniki, wikipedia, encyklopedie on-line). 

8. Organizator nie zapewnia opieki medycznej uczestnikom uczestniczącym w Grze i nie odpowiada za bezpieczeństwo osób w niej uczestniczących. Organizatorzy Gry aranżują punkty kontrolne w punktach miasta, w związku z czym ponosimy odpowiedzialność tylko za działania w ramach wyników działań w tych miejscach. Gra toczy się w normalnym ruchu miejskim, w którym uczestnicy poruszają się na własną odpowiedzialność i proszeni są o zachowanie punktualnej drogi.
9. Po złożeniu zgłoszenia do udziału w Grze oraz odbiorze karty do Gry uczestnika zgoda na:
- wzięcie udziału w Grze na warunki określone w rynku regulaminie;
- przetwarzanie przez Organizatorów danych osobowych ucznia w zakresie niezbędnym dla przepisów Gry (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych; Dz. U. nr 133 poz. 883 ze zm.).
- opublikowanie na łamach prasy, w mediach oraz na stronach internetowych Organizatora oraz inne pozycje z organizacją Gry, informacji, zdjęć oraz nagrań z Gry.
9. Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) Organizator wskazuj, że:
a) Administratorem danych osobowych jest Fundacja Moje, Gostyń, ul. Parkowa 1a
b) Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie na podstawie zgody wyrażonej w celu udziału w Gostyńskiej Grze Miejskiej. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnienie na przepisy prawa.
c) Dane osobowe będą traktowane przez okres niezbędny do realizacji celu dla potrzeb zostały zebrane oraz zgodnie z terminami archiwizacji z tekstem.
d) podstawowe prawo do kontroli danych do swoich danych oraz ich kopii, prawo do sprostowania, poprawienia danych oraz prawo do sprostowania, prawo do pobierania danych oraz prawo do sprostowania;
e) Podanie danych osobowych jest dobrowolne, odnośne niezbędne przez udział w Gostyńskiej Grze Miejskiej.
f) Zbierane i obróbane dane osobowe nie są poddane zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu. Dane nie są decyzje do trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
10. Nagrody wręczone podczas Finału Gry. Nagrodą główną jest wyjazd do voucher podróżny o wartości 2000 zł.